torsdag 9 mars 2017

Winter Indoor 16-17


4wd:


1:a och Bäste Junior: Elias Johansson Amf Årsunda
2:a: Hugo Bjurman Amf Årsunda
3:a: Mikael Hedin Smk Dala Falun
2wd:

1:a och Bäste Junior: Elias Johansson Amf Årsunda
2:a: Tommy Bergfeldt Mrc Hudik
3:a: Lars Hägerman Smk Dala Falun


Resultat finalen Falun


Resultatet på MyRCM

 2wd: 1:a D-final Louise Eriksson, 1:a C-final Eddie Nordenwall, 1:a B-final Filippa Plyhm, 3:a Michael Kronoström, 1:a o bäste Junior Elias Johansson och 2:an Tommy Bergfeldt

4wd: 3:a Lukas Larsson, 1:a o bäste Junior Elias Johansson och 2:an Hugo Bjurman.

Vi tackar Smk Dala Falun för ett bra Race!

måndag 23 januari 2017

Finalen Smk Dala Falun


Den 25/2 går vinterns finalrace av stapeln i Falun.

Inbjudan   Karta   Anmälan via MyRCM

Vi öppnar dörrarna 07:00 Lördag morgon.
Plats: Idrottshallen Dalregementet, Falu Bordtennisklubb, Soldatvägen 10
Parkering sker inne på Ahlstroms parkering eller vid ICA Maxi,
EJ på lilla parkeringen utanför entrén eller på vägen!!!
Ingen träning Fredag kväll.
Medtag mekbord+stol, skarvsladd, inneskor samt gott humör....
Då lokalen har lite begränsad strömförsörjning så vore det bra om dom som absolut inte behöver extra meklampor och/eller andra strömslukare (datorer osv..) lämnar dom hemma.
Kom ihåg att skriva ut licensen från LoTS så ni kan visa i anmälan!!
Tävlingsledare och varvräkning: Ulf Törnros
Kiosk kommer att finnas (kaffe, godis, dricka, korv osv).
Pizzabeställning
Frågor: Kenneth Malkusson 070-7582272
Mikael Hedin 070-2544870

söndag 22 januari 2017

Resultat Smedjebacken




 4wd: 3:a Mikael Hedin, Segraren: Elias Johansson och 2:an Hugo Bjurman

2wd: 1:a C: Johan Henriksson, 1:a B: Eddie Nordenwall, 2:an Tommy Bergfeldt, Segraren: Elias Johansson och 3:an Hugo Bjurman

Vi tackar Bärke Rbk och Smk Dala Falun för ett bra race!

lördag 10 december 2016

Race 3

Den 21/1-17 arrangerar SMK Dala/ Bärke RBK Race 3 i vinterns cup

Inbjudan     Karta     Anmälan via MyRCM

Heatträning startar kl 9.00. Friträning mellan kl 07.50 och 08.50

Välkomna!

söndag 23 oktober 2016

Resultat Eskilstuna


Resultat på MyRCM


1:a B-final Johan Henriksson, 1:a C-final Jörgen Eriksson, 2:an Lars Hägerman, Segraren o bäste Junior Elias Johansson och 3:an Henrik Karlsson

Vi tackar Mk Eskil för ett bra race!

söndag 16 oktober 2016

Race 2 Eskilstuna





Lördag den 22 oktober arrangerar Mk Eskil race 2 i cupen.

Bana öppen för träning Fredag 21/10 kl 16-21. Trackfee 50:-


Inbjudan     Anmälan    Karta

Anmälan öppen t.o.m Onsdag 19/10


Välkomna!